Mental Aritmetik Kursu İstanbul

Mental Aritmetiğin Amacı zihinsel canlandırma çalışması, yani mental çalışmalarla yapılan egzersizlerle yeterli amaca ulaştıktan sonra abaküs kaldırılır. Böylece bellekte, Abaküsün fotografik görünümü yaratılarak hesap yapma işlemine geçilir. Zaten uzun süredir Abaküsle çalışma yapmış öğrenciler, sanki beyinlerinde bir Abaküs varmışçasına yine boncuk hareketlerini kullanırlar ve hareket ettirdikleri parmak işaretleriyle işlemi süper bir hız ve doğrulukla sonuca ulaştırırlar. Mucizevi çocuklar bu akıl olmaz becerileriyle karşılarındaki herkesi büyülemeye başlarlar.
Çift elle öğrenilen abaküs  Mental Aritmetik çalışması, beynimizin potansiyel olarak kullanamadığımız gizli kalan kısmının çalışmasını sağlar. Aşağıda söz ettiğimiz uyarı noktalarını geliştirerek geleceğin dehaları olabilecek çocuklarımızın başarısına başarı katacaktır.

İşitme duyusu

Görme duyusu

Kinestetik dokunma duyusu

Zihinsel canlandırma ve hayal etme

Abaküs ile yapılan çalışmalar, sürekli bir şekilde uyarılan beynimizin bu dört önemli noktası sayesinde kullanamadığımız gizli zekamızı hızla devreye sokacaktır.

Mental Aritmetiğin Amacı;

•    Bilimsel bir araştırma sonucuna göre 6 yaşına gelen bir insanın beyninin %60’ı gelişmiştir. 10 yaşında  %95’i, 20 yaşına geldiğinde ise tamamına ulaşmaktadır.

•    Bilimsel tahminler sonucu edinilen bilgiye göre, bir insan 10 doktora yapıp 40 ayrı dili kullanma yeteneğine sahip olsa bile, beyin kapasitesinin %50’sini ancak doldurabilir.

•    Hangi ülke veya ırk olursa olsun, çocuk beyninin gelişimine en çok önem veren ülkeler gelişip güçlenmede ön sıralara ulaşacaktır.
•    Çocukların büyüme sürecindeki öğrenmelerinin geliştirilmesi sayesinde birçok alanda yeni buluşlar yapılabilecektir.

•    Uzmanların yaptığı araştırmalara göre, hiç kimse beynin tamamını kullanamamıştır. İnsan zekasının gizli kapasitesi
sonsuzdur.

•    İngiliz filozof Harvey Spencer’a göre midemize nasıl davranıyorsak beynimize de öyle davranmalıyız.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :mental aritmetik - mental aritmetik nedir -

Yorumlar