Mental Aritmetik Programı İndir

Soroban eğitimi çocuklar için 5 yaşından itibaren başlar ilk olarak bir haneli sayıların toplaması sonraki aşama çıkartması, sonra iki haneli sayılar, üç haneli, dört haneli diye eğitim ilerler. Sonra çarpma işlemi, bölme işlemi, karekök hesaplama gibi birçok işlem için kullanılır, Hesap makinesinden daha net ve kesin sonuç verdiği eğitiminin ilerleyen safhalarında hesap makinesinden daha hızlı olarak hesap yapıldığı test edilmiş ve ispatlanmıştır. Sınavlarda çocukların hesap makinesini bırakın kağıt ve kaleme bile ihtiyaç duymadan zihinden çok hızlı ve 100% doğru hesaplamasını sağlayan ve çocuğun zamandan kazanmasına yarayan gerçekten yararlı bir alet ve eğitim metodudur.

Zihinsel aritmetik veya diğer bir ifadeyle mental aritmetik kanalıyla, matematik alanında elde edilen zihinsel bir beceridir. Bu zihinsel beceri çocukların matematik yeteneklerini güçlendirerek geliştirmekte ve hesap makinesinden daha hızlı olarak zihinsel aritmetik işlemlerini doğru bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır.

Daha büyük sayılarla karmaşık işlemleri yapmak için daha sonra abaküsün en gelişmiş hali olan sorobanı kullanmaktadırlar. Bir sonraki etapta çocuklara parmaklarını ve sorobanı kullanmadan, hayal güçlerini kullanarak beyin gücüyle zihinsel aritmetik
işlemlerini yapmaları öğretilmektedir.

Mental Aritmetik sisteminin en önemli katkısı, kullandığı sistem ve müfredatla sadece aritmetik işlemleri zihinsel olarak hızlı, kolay ve doğru olarak hesaplamayı sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda okuldaki başarıyı da artıracak birçok akademik beceriyi çocuğa kazandırmakta ve zeka seviyesini maksimum seviyede kullanmasını sağlamaktadır.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :mental aritmetik - mental aritmetik nedir - mental aritmetik eğitimi - -

Yorumlar